jarkapeceni.webgarden.cz
Nugátové věnečky

Suroviny:

250 g hladké mouky
75 g cukru moučka
1 vanilkový cukr
125 g másla
1 vejce
250 g loupaných lístkových oříšků, nebo mandlí
200 g tuhého nugátu
čokoládovou polevu
trochu bílé čokolády na ozdobu


Postup:

Z mouky, cukru, vanilkového cukru, másla a vajec vypracujeme hladké těsto, které necháme v lednici odpočinout. Oříšky opražíme nasucho na pánvi a necháme vychladnout.
Těsto rozválíme a vykrajujeme kolečka o průměru 5 cm  z jejich středu menší kolečka o průměru 2,5 cm. Věnečky poklademe na plech vyložený pečícím papírem a zvolna upečeme.
 Nugát rozehřejeme nad párou, pokud se nám zdá hustý, přidáme kousíček másla, naplníme do sáčku a nastříkáme na věnečky, vždy dva položíme na sebe. Horní díl hustě poklademe oříšky. Necháme ztuhnout. Věnečky namáčíme do čokoládové polevy a nakonec postříkáme bílou čokoládou. 
Já jsem místo oříšků použila oloupané, rozpůlené mandle.

 
PC216200 kopie.jpg2 kopie.jpg22.jpg
Medové trubičky

Suroviny:

50 g másla
1 žloutek
2 lžíce medu
250 g hladké mouky
90 g cukru
4 lžíce mléka


Postup:

Z těchto surovin vypracujeme hladké těsto. Pokud lepí přidáme trošku mouky. Vypracované těsto dáme odpočinout do lednice (minimálně dvě hodiny). Odpočinuté těsto vyválíme, vykrajujeme kolečka, která natáčíme na malé trubičky. Trubičky nepomazáváme. Pečeme při 160°C asi dvanáct minut, ještě horké sundaváme, necháme vychladnout, pocákáme čokoládou a plníme libovolným krámem, plnila jsem karamelovým. 
PC216175.JPG2.jpg
28.12.2014 18:20:22
jaroslavamateju
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one